Студенти - абітурієнтам про спеціальність



Наша кафедра має назву «Кафедра геодезії, землевпорядкування та кадастру». Що ж це все означає? Давайте по-порядку.

Геодезія — це наука про методи визначення фігури і розміри Землі, зображення земної поверхні на планах та картах, і точних вимірювань на місцевості, пов'язаних з розв'язанням різних наукових і практичних завдань. Геодезія тісно пов'язана з математикою, фізикою, радіоелектронікою, радіотехнікою, геофізикою, астрономією, картографією, географією, геоморфологією, геоінформатикою. Ця наука далеко не нова. Перші відомості про геодезичні вимірювання з'явилися ще в Давньому Єгипті і Китаї. Свого розвитку геодезія, як наука набула у давньогрецькій державі, де саме і з’явився термін «геодезія», що в перекладі означає «наука про землеустрій».

Землевпорядкування — це система державних заходів по реалізації земельного законодавства, спрямованого на організацію повного та раціонального використання земель, а також засобів виробництва, нерозривно пов'язаних із землею з метою ефективного суспільного виробництва.

Кадастр — упорядкована геоінформаційна система про правове, природне, господарське, економічне та просторове положення об'єктів, що підлягають обліку в системі відповідного рівня управління.

З визначеннями зевершили, залишилось питання «Ким я стану після завершення навчання?». Відповідь «Ви станете інженерами геодезистами та землевпорядниками», а тепер детальніше.

Землевпорядники працювали і працюють у структурних підрозділах колишніх Держкомзему України, Держземагентства України та нинішнього Держгеокадастру України; в органах державної влади та місцевого самоврядування, Міністерствах (де є відділи земельних ресурсів); в державних та приватних проектних і оціночних підприємствах, рієлторських фірмах, агрохолдингах,  сільськогосподарських підприємствах; територіальних громадах, наукових установах, установах правового спрямування. громадських організаціях.

Землевпорядник володіє не тільки своїми професійними знаннями, але й юридичними та природничими. Для професії необхідно мати математичні здібності, інженерний підхід, просторову уяву, здатність розбиратись у законодавстві. Професія надзвичайно цікава та творча, яка потребує вміння приймати виважені рішення, спілкуватися з людьми, вимагає уважності, чіткості і відповідальності. Щоб стати успішним фахівцем у цій галузі, необхідно бути наполегливим, упевненим у собі, активним, мати добре розвинену інтуїцію та логічно мислити.

В Україні професія землевпорядника завжди була у пошані. Через час сутність професії залишається незмінною – раціональне використання найкращих у світі вітчизняних чорноземів, збереження їх для нащадків, надійний захист конституційних прав землевласників та орендарів. У контексті проведення земельної реформи на ринку праці різко зріс попит на сертифікованих інженерів-землевпорядників. Тому у наших студентів, які здобувають професію землевпорядника, досить привабливі перспективи у плані працевлаштування після отримання диплому за фахом. Адже наш громадянський і професійний обов’язок – завжди дбати про красу української землі та збереження її родючості.

З найкращими побажаннями, абітурієнтам від студентів групи ГЗ-17-1.