Програмне та методичне забезпечення навчального процесу

Методичне забезпечення практичних занять, лабораторних робіт, курсового проектування, самостійної роботи студентів розробляється викладачами кафедр, що відповідають за викладання дисциплін, рецензується викладачами кафедр університету й інших вузів, провідними спеціалістами підприємств і організацій міста, розглядається на засіданнях кафедр і затверджується методичною радою університету. Інформація про навчально-методичне забезпечення навчальних дисциплін, що викладаються в університеті, збирається методичним відділом, який здійснює контроль за його повнотою і оновленням.
Видання методичних матеріалів для забезпечення навчального процесу здійснюється видавничим відділом університету. Перед початком навчального року визначається перелік матеріалів, які необхідно підготувати і видати на протязі навчального року, та викладачі, відповідальні за їх складання, викладачі фіксують цей вид роботи у розділі "Методична робота" індивідуальних планів, які затверджуються на засіданнях кафедр. Хід виконання запланованої кожним викладачем навчально-методичної роботи контролюється в кінці кожного навчального семестру.
Потужність поліграфічної бази видавничого відділу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського складає 594000 аркушів на рік, що повністю вирішує питання друку інструктивно-методичних матеріалів, навчальної та довідкової літератури тощо.
Викладачами кафедр, які забезпечують навчання за напрямом 6.080101 «Геодезія, картографія та землеустрій», розроблений повний комплект необхідної навчально-методичної документації.
На основі системи змістовних модулів, визначених галузевими стандартами вищої освіти та варіативними частинами ОКХ і ОПП, викладачами університету розроблені та затверджені навчальні та робочі навчальні програми, плани семінарських, практичних і лабораторних занять, методичні вказівки з курсового проектування, пакети комплексних контрольних робіт для перевірки знань студентів з усіх навчальних дисциплін циклу підготовки магістра.

ПОР.

НАЗВА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

ТЕМАТИКА КУРСОВИХ АБО САМОСТІЙНИХ ПРОЕКТІВ (РОБІТ)

Геодезія

Проект планово-висотної основи для топографічного знімання масштабу 1:5000

Комплексна оцінка землі та нерухомості

Нормативна грошова оцінка земель населеного пункту

Планування та забудова поселень

Планування та забудова населеного пункту

Інженерне обладнання територій

Проектування дощової мережі населеного пункту та користування окремими його спорудами

Вулично-дорожня мережа поселень

Проект вулично-дорожньої мережі поселення

Проект землеустрою адміністративно-територіальної одиниці

Землевпорядне проектування

Роздержавлення земель і приватизація сільськогосподарських підприємств

Містобудівельна оцінка міських територій

Автоматизовані банки геоінформації

Розробка просторового банку даних

Інформація про використання прикладних програм з дисциплін фахової підготовки за напрямом 6.080101 «Геодезія, картографія та землеустрій»

№ ПОР.

НАЙМЕНУВАННЯ ДИСЦИПЛІНИ

НАЙМЕНУВАННЯ ПРИКЛАДНОЇ ПРОГРАМИ

СТИСЛА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОГРАММ

ГІС і бази даних

Raster Design

Векторизатор растрових зображень

Microsoft Offіce Access

Система керування базами даних

МapInfo (демоверсія)

ArcView (демоверсія)

Фотограмметрія та дистанційне зондування

Multispec

Програма для обробки багатозональних космічних знімків

ERDAS IMAG

(демоверсія)

Програма для обробки багатозональних космічних знімків

Земельне право

Пошукова система "Законодавство України"

Інформаційна система для роботи з правовою інформацією

САПР в землеустрої

Інформатика і програмування

Norton Comander

Даний пакет програм дозволяє виконувати будь-які команди DOS, давати наочне зображення дерева каталогів на диску.

Microsoft Windows

Це основна програма, що керує роботою всього комп’ютера й має власні прикладні програми

Автоматизовані банки геоінформації

Microsoft Access

Система керування базами даних

Visual FoxPro 6.0

Система керування базами даних.

Комплексна оцінка землі та нерухомості

Правова інформаційно-пошукова система "Законодавство України"

Інформаційна система для роботи з правовою інформацією

Містобудівна оцінка міських територій

Oskar

Програма для визначення внутрішніх зусиль у розрахункових схемах будівельних та інших конструкцій. Базується на використання методу кінцевих елементів.