На кафедрі геодезії КрНУ пройшов семінар на тему «Можливості НЦУВКЗ з впровадження космічних та інформаційних технологій в інтересах розвитку регіону»

Семінар на тему «Можливості НЦУВКЗ з впровадження космічних та інформаційних технологій в інтересах розвитку регіону» відбувся 17 червня. Організатор – кафедра геодезії, землевпорядкування і кадастру КрНУ. Співробітництво кафедри з НЦУВКЗ почалося півроку тому, коли на кафедрі розмістили контрольно-коригувальну станцію для супутникової навігації. Вона потрібна Центру в рамках створення всеукраїнської мережі.

17 червня на захід зібралися близько 30 учасників із Горішніх Плавнів, Світловодську, Кропивницького та Кременчука – геодезисти, землевпорядники, співробітники кременчуцького відділу Держгеокадастру, представники Кременчуцької міської ради тощо. Доцент Надія Гальченко зазначила, що 90 % учасників семінару – випускники КрНУ, які наразі працюють у галузі геодезії та землевпорядкування.

Проводили семінар співробітники НЦУВКЗ – заступник начальника НЦУВКЗ Ігор Брухно, начальник служби космічних систем Олег Піскун та начальник відділу забезпечення Сергій Сластін.

Олег Піскун доповів про можливості НЦУВКЗ щодо застосування технологій високоточної навігації в інтересах розвитку регіонів. Після доповіді він наочно продемонстрував учасникам семінару, як отримати високоточні координати від мережі НЦУВКЗ.

Сергій Сластін доповів про використання результатів дистанційного зондування Землі в інтересах агропромислового комплексу та впровадження передового досвіду моніторингу пожеж у регіонах України.

Заступник начальника НЦУВКЗ Ігор Брухно (на топ-фото в центрі) детально розповів про можливості Центру та ефективність застосування космічних технологій у повсякденному житті регіону. Одна з важливих складових роботи Центру – моніторинг пожеж. Фахівці Центру створили відповідну систему моніторингу з адресним інформуванням користувачів. Завдяки їй сигнал про теплові аномалії в рази швидше доходить до відповідальної особи – у даному випадку, до лісників, керівників лісових господарств, голів ОТГ, служби ДСНС тощо. Ігор Брухно підкреслив, що завдяки цьому лісники отримали можливість починати діяти і локалізувати пожежу ще до приїзду ДСНС.

Наразі НЦУВКЗ за цим напрямом співпрацює з 10 областями України. Полтавської області серед них поки немає.

Ще один актуальний напрям роботи Центру – моніторинг незаконних вирубок лісу. Для прикладу, фахівці НЦУВКЗ встановили обсяги незаконної вирубки лісу у чорнобильській зоні, зокрема у зоні найвищого радіаційного забруднення. І не лише встановити площу вирубки, а й визначили підприємство, яке у Чорнобилі, за 16 км від зони вирубки, переробляло забруднену деревину. СБУ провела там відповідну спецоперацію.

Також фахівці Центру здійснюють моніторинг звалищ, зокрема і стихійних:

Ігор Брухно повідомив, що президент України відвідав Центр та доручив фахівцям НЦУВКЗ здійснювати якісний моніторинг видобутку корисних копалин в Україні. Наразі можливості Центру дозволяють реалізувати це завдання.

Учасники семінару виявили неабияку зацікавленість у використанні технологій НЦУВКЗ, сторони обмінялися контактами та домовились про подальшу співпрацю за конкретними напрямами.